7.10.2017  Penzión klub Démon v Prosečnici u Krhanic.  Hrali jsme na soukromé akci. Velice příjemné trempské prostředí.  V létě to musí být dokonalé.  Asi se sem ještě podíváme.

23.6.  Restaurace Na Voznici ve Voznici u Dobříše. Hráli jsme jako podpora akce pivovaru Gwern.   Trochu studenější začátek se nakonec podařilo překonat asi i pomocí kvalitního moku Gwern.  Nálada rozběhla a došlo i na sborový zpěv posluchačů.  Sem bychom se s chutí vrátili.

9.6.2017  Páteční hraní  Pod Hrází.  Zřejmě zde došlo k nedorozumění, takže jsme si zahráli sami  pro sebe.  Obsluha restaurace se zřejmě nedomluvila a nikdo s námi nepočítal. Lidí sice byla celá letní zahrádka, ale na nás zírali trochu překvapeně.  Někdy se prostě věci nezdaří.

12.5.2017 Na Zborově.  Opět jsem hráli v „zimní zahradě“ a nebýt toho, že se dostavili naší podporovatelé a  kamarádi (někteří přijeli až ze západních Čech)  tak bychom měli prázdno.   O berlích byl tentokrát Miloš,  neboť měl krátce po operaci kolene.

22.4.2017 Restaurace na Točné.  Malá ale roztomilá restaurace  v obci Točná.  Plná muziky chtivých hostů. Přes Milošovu hlasovou nedostatečnost se nakonec podařilo všechno odzpívat.  Možná se dohodneme na letní hraní na zahrádce.

4.4. 2017  Byl pro nás všechny  slavný den. Byli jsme pozvání ( za to musíme poděkovat Kubovi Jirouškovi)  do pořadu ozvěny táborových ohňů.  Tony Linhart potřeboval kapelu  s vodáckými písněmi  na pořad o odemykání řek.  Studio  mělo rozměry větší toalety v paneláku a postupně se nás tam narovnalo: my 4+ Tony Linhart + pan Pražák (host) + moderátor pan Šťastna.  Na vzduch už tam  nezbylo místo.  nakonec se nám podařilo zazpívat a zahrád naše vodácké pecky a dopadlo to dobře. 

31.3.2017 Na Zborově.  Tentokrát jsme  hráli  v jiném sále. V „zimní zahradě“. Asi to nebyla dobrá volba.  Ve srovnání s minulým hraním byla atmosféra chadná.   O berlích byl tentokrát Miloš,  neboť měl krátce po operaci kolene. Asi trpěl  ale zase byl spokojen, že  nemusí tahat techniku.

10.2. 2017  Jsme se poprvé prezentovali Na Zborově. Počáteční nejistota se na obou stranách brzy vytratila, našli jsme s posluchači společnou vlnu a potom jsme se na ní všchni vezli až do pozdních večerních ( ranních) hodin. Na kontrabas nás tentokrát podpořil Martin Baláž ( děkujeme!!!) a to přesto, že byl opatřen berličkou a nemohl došlápnout na jednu nohu.   Těšíme se na příště.

7.1.2017  Byly jsme pozváni kapelou Nové Struny do pivnice Zvonková na Zahradním městě. Bylo tam trochu málo místa na všechno naše vybavení, ale nakonec jsem se tam nějak namačkali.  Jak jsme byli informování nálada a atmosféra tam byla úžasná. Dohodli jsme si příští vystoupení ale uvidíme jak to  dopadne. 

17.12.2016  Vyšehradské koledování

Stejně jako po několik posledních let,  setkali jsme se s  kamarády, rodinnými příslušníky, posluchači a dalšími  spřízněnými dušemi opět  na  Vyšehradě. Zpívali se Vánoční písničky a koledy, pilo se svařené víno a užívali jsem si Vánoční náladu.  Počasí má bylo slunečné,  teplota vzduchu sice  -5 °C.  ale chlad nám dařilo  kompenzovat žárem v našich srdcích, případně teplými nápoji z místních zdrojů

21.10.2016 U Vodárny 

V pátek večer po dlouhé době zase U Vodárny. Takřka plný hudební klub. Dorazilo dokonce nemalé množství příchozích, kteří si nás našli podle upoutávek na internetu nebo na Country rádiu.  Jako host se tentokrát prezentovala kapela Děda Stárek Inkognito písněmi Ivana Mládka.  Poslední štych podal jeden ze svých nejlepších výkonů a doufejme, že už to v budoucnu už nikdy nebude horší. Děkujeme všem, kteří si nás přišli poslechnout a současně nás podpořit. Vážíme si vaší přízně, a bereme to jako závazek pro příště.

16.11. U stálého zdraví                                   

Opět neopakovatelná atmosféra.  Bohužel asi naposledy. Tato prastará hospoda, která pamatuje možná i posledního císaře pána bohužel končí.

 2.10.2016 Rikatádo

Zaskakovali  jsme  v restauraci Rikatádo za nemocnou kapelu.  Účast diváků byla přiměřená situaci. Dělali jsme, co jsem mohli, aby nikdo neodešel zklamaný a protože ti nejvěrnější odcházeli až těsně před zavírací hodinou,zdá se,  že se nám to podařilo.  Snad se do Rikatáda zase někdy dostaneme a nebude to jen jako  záskok.

 16.9.2016  

Začátek našeho krátkého vystoupení na amatérské přehlídce v Horních Měcholupech se posunul na 18:00.  Koná se na náměstí před místním úřadem. 

5.9.2016

Bohužel bylo zrušeno naše nejbližší  vystoupení v Hotelové Restauraci Darwin na Zbraslavi. Omlouváme se a připravujeme nový termín. Brzy vás budeme informovat na našich stránkách. 

Poslední štych

 

4.9.2016

 

Léto jsme strávili hraním na čerstvém vzduchu, například v Restauraci U Sváry a také v občerstvení Sparta nedaleko cyklistické stezky,v Bráníku. Střídavě jsme si vybírali dovolenou a osiřelý zbytek kapely se oběvoval porůznu  v sestavě podle příležitosti.

Teď jsme již opět pohromadě a pěkně jsme si to vyzkoušeli tuto středu U Sváry. Plánované akce najdete  jako obvykle v sekci   "kalendář akcí". Nejbližší šance nás vidět a slyšet je v restauraci Darwin na Zbraslavi v pátek 16.9.2016. Přijďte, těšíme se na vás!!!  Celý podzim se zase budeme vídat v pražských restauracích a rok zakončíme jako obvykle, na Vyšehradě, zpěvem vánočních písní a koled.

 

30.4.2016

Čarodějnice jsme pálili s Posledním štychem v restauraci Pod Hrází, která je v nádherném místě u potoka Botiče pod Hostivařskou přehradou. Počasí bylo jako vysoustružené,  takže jsme měli plno od 3 hodin odpoledne až do 7 hodin večer. 

Přišel si nás mimo jiné poslechnout i Karel Maťocha, náš bývalý bendžista. Nechal se přemluvit a zahrál si s námi pár písniček. Bylo to nádherné odpoledne a těšíme se na 14.5. kdy si to možná zopakujeme. 

 

Děkujeme všem kdo přišli, za přízeň, podporu a potlesk.

Několik fotografií je hned pod textem a  video najdete dole vlevo. 

( pro šťouravého Bédu: "Tentokrát je to opravdu vlevo, kontroloval jsem to.")

 

 

24.4.2016

Řípská pouť 2016 - vystoupili jsme 23.4. během prvního dne konání pouti. Měli jsme dobré časové zařazení. Hráli jsem od 16:45. Výhoda se, ale proměnila v nevýhodu hned po tom co se zkazilo počasí. Rychle se ochladilo a postupně sílil vítr a přidal se déšť.  Měli jsme to tak tak, že jsem nehráli pro prázdné lavice.  Na pódiu jsme dělali co jsme mohli, aby nikdo za zbývajících diváků neodešel do nedalekého stanu s pivem a klobásami. To se nám zdařilo a musíme všem poděkovat, že vydrželi i v silném větru, který nám shazoval vybavení na pódiu, a v sílícím dešti. Někteří se dokonce snažili s námi zpívat. Je vidět, že stále platí heslo maršála Suvorova: "Těžko na cvičišti lehko na bojišti". Tři z nás nacvičovali těsně před vystoupením za zvuku přilétajících a odlétajících helikopter. (atrakce- vyhlídkový let) A Zdeněk hrál před námi se dvěma dalšími kapelami, takže skoro neslezl z pódia. Nehrál snad jenom s Country Ladies.

Bylo to dobré vystoupení a užilli jsme si to i ve špatném počasí 

19.2.2016 

Vánoční koledování na Vyšehradě se opět vydařilo, zase bylo trochu jiné než v roce 2014. To co se poslední dobou odehrálo se jenom se to neprojevilo na našich stránkách. Omlouvám se za dlouhou odmlku. Brzy tady najdete odkazy na videa z Vyšehradu a fotografie z našich nedávných vystoupení.

 

Poslední štych

 

20.2.2016  

 V naší sestavě došlo k určité změně. Karel Maťocha už s námi nemůže hrát, z pracovních důvodů už nemá dost volného času. Ale našel nám za sebe přinejmenším srovnatelnou náhradu. Je to excelentní bendžista, kytarista  a steel kytarista  Zdeněk Táfl.

 18.2. Odehráli jsme trochu komorní koncert na zámku Hrubá Skála. Hrály jsme v příjemném prostředí a bylo o nás příjemně postaráno. 

 Dne 5.6. 2015 jsme odehráli naší další "Vodárnu". Tentokrát jsme pozvali na hostování skvělou kapelu Pohoda Kantry Band. Musím sebemrskačsky přiznat, že jsem trochu podcenil  "nábor" posluchačů. Musím si totiž na živobytí vydělávat prací a to mě trochu odtáhlo od problematiky hudebně organizační. Kluci z  PKB (Pohoda Kantry Band - kdo se s tím má pořád vypisovat) ještě asi nevěděli, že příchozí posluchač je v Praze nedostatkový produkt a postupovali podobně. Konec víkendu a krásné počasí dokonali dílo své a výsledkem byl krásný večer, při kterém jsme si navzájem pochválili svoje vystoupení, intenzivně jsme se věnovali těm několika úžasným lidem kteří i navzdory tomu všemu přišli a náramně jsme si to užili. Kdo byl na chatě, může jen litovat. After party nad kterou čněli housle a vůbec výkon kluků z PKB je nezapomenutelná. Naše poděkování všem,  kteří přišli, ale zejména Vlastě, Katce, Vedlulce a dámě s děckem. ( jméno se nám zjistit nepodařilo). Díky!!!!

 

28.3.2015 v restauraci Pokrok se páteční večer změnil na večer Posledního štychu. Díky skvělému nazvučení, naplnila muzika každý kout členitého prostoru restaurace. Poprvé jsme měli Milana Ptáka před sebou s mixážním pultem a on nás měl naopak jako na dlani nejen opticky, ale i zvukově. Jeho jemná, ale jistá ruka přejížděla po tazích a tlačítkách mixpultu a proměňovala sál v katedrálu, nádražní halu anebo v zakouřený bar. ( mimoto si stihnul ještě míchat kávu, povečeřet špagety, popíjet pivo a diskutovat s okolo sedícími – takhle nějak vypadá multi tasking v praxi) Zvučení ale opravdu velmi prospělo muzice. Zase jsme asi absolvovali jeden z přelomů v našem hraní. Takhle už to chceme vždycky.

Návštěvníci restaurace, z nichž někteří přišli speciálně na Poslední štych, se zahřívali zvolna, ale nakonec došlo na tanec, sborový zpěv i společné fotografování. Končili jsme před 23:00. Do Pokroku se určitě zase vrátíme. Děkujeme všem, kteří přišli a podpořili nás.

24.3.2015

Další hraní Posledního štychu se bude konat v restauraci Pokrok. Vynikající pivo, skvělé jídlo, pozorná obsluha a k tomu navíc energie z muziky Posledního štychu. To všechno si můžete užít v pátek 27.3.2015 od 19:00 na jednom místě - v restauraci Pokrok. Přijďte si udělat dobrou náladu a sdílet s námi začátek víkendu.

 

20.3.2015 Ve středu tento týden U Stálého zdraví byl plný sál a hned jak Poslední štych začal hrát, bylo cítit, že je naladěný na stejnou vlnu jako všichni v sále. Martin Baláž s kontrabasem se tyčil uprostřed a hrál jako by se vrátil po dvaceti letech z emigrace. Jeho energie se rychle přenesla na všechny muzikanty i na posluchače. Po desáté hodině musel Martin Baláž odejít. Když procházel sálem s kontrabasem na rameni tleskala mu celá hospoda. Pokračovat dál bez kontrabasu se zdálo neproveditelné, ale "Stálé zdraví" nepustilo Poslední štych domů, až do jedenácté hodiny večerní. Během večera zpěv "osvědčených" jednotlivců z publika pozvolna přecházel ve sborový zpěv, takže si Poslední štych mohl dovolit při Mongomery nechat refrény zpívat celou hospodu. A šlo jim to moc pěkně.

 

18.3.2015 se Poslední štych objeví, zase po nějáké době v restauraci U Stálého zdraví. Tentokrát nám bude chybět osvědčený basák Roman Dušík, ale náš kamarád ze spřátelené kapely Nové Struny Martin Baláž slíbil, že za něj zaskočí. Takže se můžete těšit na trochu jiný zvuk a trochu jiný vzhled Posledního štychu. Přijďte všichni, kdo budete mít čas a vezměte s sebou své známé a kamarády. Bude to stát za to!

 

   

27.2.2015

Tak to byl zase jednou zážitek. U Vodárny se včera  Poslední štych ukázal ve skvělé formě a obklopen svými příznivci svezl se na vlně jejich přízně jako na tobogánu, načež zhučel do bazénu naplněného pohodou až po okraj

  18.2. Odehráli jsme trochu komorní koncert na zámku Hrubá Skála. Hrály jsme v příjemném prostředí a bylo o nás příjemně postaráno

4.2.2015 jsme se po delším čase objevili V útulné, a pro mě trochu tajemné restauraci U Havrana, která má neopakovatelnou atmosféru. Přestože jsme stále oslabení o klíčového hráče Karla Maťochu, tak se večer velice vydařil. Pár fotografií je vpravo, vlevo a dole a další nejdete ve fotogalerii.

 Brzy se tam vrátíme!!

 V pátek 16.1.2015 večer od 19:30 Na Vodárně.

To byl opravdu zážitek. Poslední štych byl sice z 50% napaden virózou (konkrétně Karel a Miloš), ale všichni společně neztratili chuť do muziky a odehráli svůj první večer postavený jen na vlastní tvorbě s elánem a na plné pecky. Nové struny nastoupily v novém obsazení. Svoji sestavu rozšířili o klávesy. Hudební klub Na Vodárně praskal ve švech (zejména zásluhou Kuby Jirouška z Nových strun) a obě kapely museli přidávat. Videa a fotky už jsou na cestě a co nejdříve je umístníme na stránky.

Velké poděkování obou kapel patří Milanu Ptákovi, který stál u mixážního pultu skoro celý večer, zatímco muzikanti se na pódiu střídali.

 

Vyšehradské koledování. Vydařilo se ku všeobecné spokojenosti. jen zima byla tak říkajíc jako o Vánocích. Poslední štych měl dva zástupce, Miloš a Vladimír. Petr a Martin byli z Pokalíšku bendu a důležití sólisté Milan Kotěborský (soprán saxofon) a Petr Chvojka (housle) a Cyril s kytarou. Začali jsem v 10:00 a za podpory svařeného vína jsme se probojovali až k 15. hodině. To už jsme se, ale všichni těšili domů do tepla. Jak to vypadalo si můžete poslechnout a podívat se na youtube. Odkazy jsou hned pod tímto článkem.

 

Veselé Vánoce.

 15.12. 2014

Vzhledem k tomu, že se  přece jen přihlásilo několik klíčových muzikantů bude se opakovat loňské Vyšehradské koledování.  Všechno se odehraje 21.12.2014 v neděli od 10:00.  Na Vyšehradě u rotundy svatého Martina (respektive kousek nad ní - na vyšehradských hradbách) u vchodu do Hospůdky Na Hradbách. Složení bude záležet na tom kolik a kteří muzikanti se sejdou. Zůčastnit by se měli zejména členové tří kapel, Poslední štych, Nové struny a Pokalíšku bend. Jaké bude konkrétní složení to se ukáže až přímo  v daném čase na daném místě. Nechme se překvapit.  Budeme rádi, když se  přijdete podívat jak to nakonec dopadlo a užít si sváteční atmosféru. Loni bylo přímo na místě k dispozici svařené víno. Uvidíme jak se k tomu letos postaví blízko ležící restaurace.

 Veselé Vánoce

 

13.12.2014

Trochu neplánovaně a překvapivě se včera 12.12.2014 Poslední štych objevil U Stálého zdraví. Karel měl být touto dobou služebně v Londýně a Miloš s Romanem plánovali jen si ve dvou tak trochu brnknout. Ale cesta na ostrovy byla Karlovi zrušena, což nám umožnilo sejít se ještě jednou v tomto roce v plné sestavě. Bohužel, nakonec Vladímírovi účast znemožnila bolavá záda. Na poslední chvilí jsme tedy byli stejně tři. Bez Vladímirovo foukačky a mandolíny to jednoznačně nebylo ono, a doufáme že si dá záda rychle do pořádku. Karel ale zvládal hrát na foukačky i na bendžo, všechna sóla byla na něm a také za to sklízel zasloužený potlesk. Hospoda byla zaplněna do posledního místa a všichi si radostně užívali konec týdne. Poslední štych se snažil co mohl, aby zábava nevázla a tak to vydrželo až do hodně popůlnočních hodin.

Cesta do našich domovů byla trochu komplikovaná, ale pokud vím, jsme všichni už bezpečně doma u rodin.

 

26.11. - středa U Havrana - to bylo opravdu podařené hraní. Nádherně upravený a pohodlný salónek. Přišli se na nás podívat kamarádi. A návštěvníci restaurace si to užívali s námi. Vyfotili jsem si Havrana a vyfotili jsme se s havranem. Už se těšíme na příští hraní. Jakmile domluvíme termín. dáme vám vědět tady na stránkách, a i na Facebooku.

 

Včera večer U Stálého zdraví se nám, po poměrně vlažném začátku, podařilo dostat se trochu více do varu až po třech vstupních písničkách. Způsobily to problémy se zvukem, který se nám nedařilo dlouho rozchodit. Nakonec se ale podařilo eliminovat demenci zvukaře,( byl jsem to já) a nazvučení bylo jedno z nejlepších za poslední rok. Zlepšený výkon se nakonec promítl i do sálu, který se postupně zaplnil.  Poznali jsem již známe tváře, které se na nás přišli podívat už poněkolikáté. Děkujeme jim, takhle veřejně, za přízeň. 

Takže po rozpačitém začátku se mašina Posledního štychu rozjela pravidelným rytmem a do cíle dorazila po skvělé jízdě těsně před 24:00. 

Děkujeme všem, kteří  včera večer přišli, mezi nimi specální díky těm, kteří s námi zpívali ( nebylo jich málo) a samozřejmě i těm kteří neodešli a zůstali s námi až dokonce. 

 Pokud se ke mě dostanou nějáké dokumentární fotografie, rád je sem umístním, pokud mi je pošlete na kontaktní e-mail (v pravo nahoře) .  

Momentálně máme v Posledním štychu pauzu způsobenou dobíráním dovolené a dalšími organizačními záležitostmi. Díky tomu, že se nic neděje, ani tady na stránkách se neobjevuje nic nového. Tenhle víkend stráví ještě část kapely na vodě a pak už se zase vrátíme do pravidelného kolotoče zkušek. Čeká nás také vystoupení U stálého zdraví. Takže i tady na stránkách se bude objevovat více novinek. Těšíme se na vás. Přijďte se podívat a poslechnout si nás, kdekoli budeme hrát.

Večer 5.9.2014 U Vodárny se ohromě vydařil. Obě sestavy se ukázaly ve skvělé formě a plný hudební klub se evidentně skvěle bavil.

Výkon Posledního štychu posunul do nečekaných výšin náš nový bendžista Karel Maťocha výrazně podpořen Vladimírem Vávrou. Oba byly včera večer tahouny našeho vystoupení.

Kdo neviděl a neslyšel může jen litovat, anebo příště nesedět doma, ale přijít se podívat.

 Tak a je to tady!!!!!

Po úspěšném jarním vystoupení budeme opět k vidění a slyšení 5.9.2014 od 19:30 v restauraci U Vodárny, a jako, již tradičně, to bude napůl s Novými Strunami.Co vás tam čeká????Mimo skvělé obsluhy a unikátní atmosféry koňského muzea a hudebního klubu, na vás čeká živá muzika, zahraná s radostí a nadšením. Přímí kontakt s účinkujícími a skvělá nálada jako vždycky.

Nejbližší veřejná zkouška se odehraje v úterý 2.9. 2014 v restauraci U Černého koně v Braníku.Takže: Franto, Sváťo, Pepíku, Evo, Eliško a Toníku - přijďte si nás poslechnout!!!

 Je mi velikým potěšením oznámit, že máme v Posledním štychu nového muzikanta. Připojil se k nám Karel Maťocha, zkušený bendžista, který již prošel několika kapelami a jeho pět strun dává naší muzice nový zvuk. Karel se pilně učí náš repertoár, takže se budete moci všichni přesvědčit 5.9. U Vodárny jak nám to jde dohromady.

 S předstihem informujeme, že dne 5.9.2014 od 19:30 si zahrajeme v restauraci U Vodárny, a jako již obvykle to bude napůl s Novými Strunami. Těšíme se, že si nás přijdete poslechnout.

Poslední štych

Ve středu 16.7. odpoledne od 19:00 se odehraje vystoupení skupiny Poslední štych ve zúžené sestavě doplněné hosty. Sejdeme se v bistru SPARTA v ulici U Kempingu v Bráníku, kde jsem se již jednou, i když neplánovaně objevili. Zveme vás k poslechu a k posezení. Čeká vás točený Lobkowický Rychtář a další dobroty.

14.7.2014

Tento týden je počasí excelentní, a proto se "Veřejná zkouška" Posledního Štychu odehraje ( nebo bude odehrána) na zahrádce Hostelu Boathouse v Braníku v ulici Lodnická. Malá mapka pro lepší orientaci.

Tento týden se nám nedaří zahrát si. Vzheldem k celkově pošmournému počasí jsme museli odvolat včerejší vystoupení v bistru Sparta v Bráníku. Druhý pokus se odehraje příští týden va stejný čas, kdy se očekává velice pivní počásí s teplotami nad 30°C. Tak nám držte palce!!!

Ve čtvrtek 10.7. večer se odehraje vystoupení skupiny Poslední štych ve zůžené sestavě doplněné hosty. Sejdeme se v bistru SPARTA v ulici U Kempingu v Bráníku, kde jsem se již jednou, i když neplánovaně objevili. Zveme vás k poslechu a k posezení. Čeká vás točený Lobkowický Rychtář a další dobroty.

Těšíme se!!!

Celá akce stojí a padá s přízní počasí, takže vás prosíme, postrkujte mráčky ve vašich mobilních aplikacích ať nám ve čtvrtek zasvítí sluníčko.

"Veřejná zkouška" U Černého koně v Braníku v pondělí 7.7. od 19:00 je bohužel vzhledem k neúčasti většiny muzikantů z různých důvodů na poslední chvíly zrušena. Omlouváme se

Váš Poslední štych

 

19.5.2014

Konec minulého týdne měl Poslední štych pořádně nadupaný. V pátek 16.5.U Vodárny a v sobotu 17.5. festival Country Bowle ve Svrkyni u Velkých Přílep.

U Vodárny jsme hráli poprvé sami za sebe,i když na půl s Novými strunami, a ne jako hosti. Sešla se solidní návštěva přátel obou uskupení a i díky internetovým stránkám, a reklamě na Country rádiu byl hudební klub U Vodárny zcela zaplněn.My tři, roky už trochu opotřebovaní, střídali jsem se s mladými puškami z Nových strun, které hýřili pozitivní energií. Podle mého soukromého názoru, tohle byl docela dobrý nápad. Celému večeru to z pohledu diváka určitě jenom prospělo. Ale to mohou posoudit jen  ti, kteří seděli v publiku.  Přestože jsme hráli v oslabení o odstoupivší členy Jirku Fiedlera a Vaška Lopatku vyprosili jsem si nakonec od posluchačů dokonce jeden rytmický aplaus během hraní. Za to jim musíme jen poděkovat.  Speciální dík patří Vladimírovi za vynikajícího a pečlivého zvukaře, našeho kamaráda Milana Ptáka, kterého zajistil na poslední chvíli a i díky němu Poslední štych i Nové struny byly dobře slyšet. Děkujeme mu my a určitě i Nové struny. 

Hned další den, tedy v  sobotu, jsme se vydali do Svrkyně u Velkých Přílep, i když trochu optřebovaní po předešlém večeru, na festival Coutry Bowle.  Počasí nebylo zrovna příznivé, ale nechtěli jsem se nechat odradit a dorazili jsme do Svrkyně jako jedni z prvních.  Bohužel, po nás už přijeli jen další účïnkující a vůbec nikdo z publika.  Určitou výhodou bylo, že fronta na pivo a klobásu byla v podstatě nulová, ale zase nebyla příliš velká žízeň. Podmračené počasí se postupem času proměnilo v solidní lijavec, který odplavil náš optimizmus během krátké chvilky, do dešťové kanalizace. Pořadatel Milan Král,  který všechno perfektně připravil, zkusil operativně přesunout celou akci včetně ozvučení pod střechu do místní restautrace, ale Poslední štych už ovládli černé myšlenky a přestože se odpoledne docela slušně rozbíhalo směrem k akci "muzikanti hrají muzikantům", naskákali jsme do Romanovo dodávky a uprchli do svých domovů.  Musíme obdivovat pana Krále, že i při takovém vývoji se dokázal oprostit od zklamání a počítání ztrát, a ještě skvěle zahrál se svou kapelou.

Při setkání s přáteli U Stálého zdraví jsme si ověřili, že i ve třech zvládneme odehrát celý večer.  Tentokrát jsme k ozvučení použili "plnou sestavu" a udělali jsem dobře. Ať už jsme hráli lépe, nebo hůře, byly jsme dobře slyšet a nikdo si na kvalitu zvuku nestěžoval.  I když naše muzika byla trochu "řidší", našim kamarádům to evidentně nevadilo a rádi si s námi zazpívali. Děkujeme všem, že přišli a doufáme, že se dobře bavili.   

 

Čeká nás:

16.5.  v pátek večer od 19:30 půlený koncert se skupinou Nové struny ( viz odkaz)  v restauraci u Vodárny. 

17.5. v sobotu přez den hudební festival ve Svrkyni u Velkých Přílep.  Kde budemem mít asi 45 min blok. 

Budeme moc rádi,když přijdete podpořit torzo naší kapelky.

22.5.2014  poslední hraní před letní pauzou, obligátně U stálého zdraví;  atmosféra bude jako vždy lehce rozdivočelá.  Přijďte se podívat.

Váš Poslední štych

15.4.2014

Tento čtvrek 17.4.2014 se sejdeme s našimi přáteli a kamarády v restauraci  U stálého zdraví. Těšíme se, všichni. Budeme sice v oslabené sestavě, protože náš první kytarista Jirak Fiedler nás opustil a už s námi nebude dále hrát a stejně to dopadlo i naším bedžistou Vaškem Lopatkou.  Zkusíme nahradit jejich přítomnost zvýšeným nasazením.  Držte nám palce!  

5.3.2014

Tento čtvrtek 6.3.2014 nebudeme vyjímečně hostovat Na Vodárně. Místo toho, budeme hrát v neděli 9.3.2014 od 18:00 jako hosté Kamilkadze v restauraci U Holečků. Adresa je Libocká 268/6, Praha 6 Liboc. Více informací najdete na stránkách www.uholecku.cz , kde je také mapa a spojení městskou hromadnou dopravou. Za komplikace se omlouváme. 

Vzhedem k tomu, že náš bendžista Vašek Lopatka má stále problémy s pravou rukou, zastoupí ho tentokrát Jirka Mareš, který s námi již absolvoval hraní na festivalu Havran nedaleko Popovic. 

Držte prosím všichni palce Vaškovi ať se jeho ruka brzy uzdraví.

Ještě jednou pár údajů:

Naše hostování tento čtvrtek Na Vodárně je zrušeno a místo toho budeme hrát v neděli 9.3.2014  od 18:00 v Praze Liboci v restauraci U Holečků.

 Restaurace U Holečků
Libocká 268/6
Praha 6 - Liboc

www.uholecku.cz

22.2.2014

Ve čtvrtek 14.2 jsme si krásně zahráli v restauraci U stálého zdraví. Večer se vydařil, tančilo se a zpívalo až do půlnoci. Měli jsem trochu problémy všechno správně nazvučit, ale to dáme do příště do pořádku. Snad ke spokojenosti všech.   

Váš Poslední štych

10.2.2014

Tentokrát jsem se odmlčel na více než na měsíc.  Už se zase blíží naše pravidelné hostování  v restauraci U Vodárny. Máme trochu starost o našeho pětistrunného Václava. Trápí ho bolest jeho  pravé "rychlé ruky."  Bohužel docent Kolář, který by mu snad dokázal pomoci, je momentálně zaneprázdněn péčí o naše sportovce na Olympiádě, a přestože se nechává masírovat i zaříkávat lékaři různých kontinentů, bolest stále neustupuje.  Přesto statečný Vašek  dnes slíbil, že nás ve čtvrtek nenechá v Posledním štychu a  zatne zuby, aby mohl odehrát svůj bendžový part.  Jenom se možná tentokrát nebude tak zářivě usmívat z pódia jako jindy. Ale komu to bude chybět?

Tak se těšte, my se taky těšíme.        

4.1.2014

Minulý čtvrteční večer jsme opět měli šanci prezentovat se jako hosté v restauraci U Vodárny. Vše proběhlo bez závad a dávná vojenská mluva by náš výkon popsala populárním prohlášením: "Během naší služby se nic zvláštního nestalo!" Čímž mám na mysli, že nedošlo k nějákému kiksu nebo disharmonii.To co rozhodně  zvláštní bylo a nikdy nám to nezevšední, byla shovívavost a přízeň publika.  Děkujeme jak jim, tak muzikantům z Kamilkadze, za příležitost trochu se ohřát v záři jejich úspěchu.

Na našich stránkách se v pravém MENU objevila nová záložka , která se jmenuje: "Nám se líbí"  a pokud do ní nakouknete najdete tam odkazy na písničky z You Tube, které nás zaujali a líbí se nám. Když se budou líbit i vám, potěší nás to. A klidně nám můžete dát vědět pod záložkou: "Napište nám". 

Předem děkujeme.

1.1.2014

Tak už jsme se rozloučili se starým a unaveným rokem 2013 a nepozorovaně vklouzli do nového naleštěného roku 2014. Doufám, že se ten časový skok všem podařil, bez následků na fyzické kondici, a že si všichni pamatujeme alespoň některé momenty z poledního dne minulého roku.

A protože v novém roce není čas, ztrácet čas,všichni se těšíme, že se s vámi uvidíme hned zítra v restauraci U Vodárny, kde zahrajeme jako host skupiny Kamilkadze.

Hodně štěstí, zdraví a lásky v roce 2014.

  Vánoční nálada dopadá asi na všechny z nás. Někteří členové Posledního štychu se podíleli na spontánně připraveném hraní, které jsme odehráli 22.12.2013 na Vyšehradě u rotundy Sv.Martina dopoledne. Hrály se koledy, vánoční písně,  konzumovalo se svařené víno a asi po dvou hodinách čisté radosti jsme se rozešli do svých domovů.  Zdá se, že se odehrál první ročník Vánočního koledování. Ale to uvidíme až v budoucnu, zdali se přiložené fotografie stanou cennými archivními materiály.

Přejeme Vám, všem našim kamarádům a příznivcům  divokého Silvestra, poklidný Nový rok a hodně úspěchů, zdraví a štěstí v roce 2014. 

13.12.2013

Děkujeme všem, kteří přišli k Černému koni za hezký večer. Bylo to  velice příjemné zakončení roku  2013, ve kterém jsme, jako Poslední štych, prošli obdobím mnoha změn jak v obsazení kapely, repertoáru,  tak i místa,  kde se pravidelně setkáváme a hrajeme.  Doufáme, že jsme,i s pomocí skvělých muzikantů z Nových strun, zpříjemnili  předvánoční čas i Vám všem, kteří jste za námi vážili cestu až do Braníku. Ještě jednou děkujeme za Vaši přízeň a doufáme že potrvá i v roce 2014. 

 I díky Vám a Vašim postřehům víme, kde musíme přidat a  co si máme, jako Poslední štych, dát do roku 2014 jako novoroční předsevzetí.

10.12.2013

Kapacita salónku U Černého koně je bohužel omezená, a proto se musíme omluvit všem, na které už nezbylo na čtvrtek 12.12.místo. Podle vašeho zájmu to vypadá, že bychom potřebovali dvojnásobné množství míst než máme teď. Asi budeme muset příště počítat s větším sálem. Co nedříve zorganizujeme další setkání a potom se dostane určitě i na ty, kteří měli tentokrát smůlu. Všichni  se moc těšíme na čtvrtek večer v 19:00 U Černého koně a všichni se omlouváme se těm, na které už místo nezbylo.

   

V kuloárech restaurace Na Vodárně  došlo včera k dohodě s nově vzniklou sestavou Nové struny, která si s námi na 100% přijde zahrát. Takže  o jeden důvod více  se dostavit. Jejich foto si můžete prohlédnout níže.                             

                    Váš Poslední štych  

29.11.2013

Tak jsme Na Vodárně dodrnkali rok 2013 a musíme poděkovat za shovívavost všem, kdo nám fandili a zatleskali . Byl to hezký posledni letošní štych Na Vodárně. Teď si ještě uděláme radost U Černého koně a pak půjdeme všichni nakupovat dárky. 

28.11.2013

Dnes večer Na Vodárně se na vás všechny těšíme. Na pódium nastoupíme nedříve po 21:00, takže pokud se trochu zdržíte, tak  o nás nepřijdete. Smozřejmě, že zahrajeme zase Loď, pádlo chlast a žrádlo, ale bude i nová písnička a protože se do Vánoc neuslyšíme bude i vánoční zakončení.

24.11.2013

Již za čtyři dny se zase sejdeme Na Vodárně s kamarády ze skupiny Kamilkadze a s jejich souhlasem si zahrajeme několik písniček z našeho repetoáru. Zazní některé věci, které ještě nezazněli a doufáme, že bude zase plný sál jako před měsícem. Na Vodárně to bude naše poslední letošní hraní, ale na prosinec připravujeme ještě setkání v salónku restaurace U Černého koně v Bráníku. Bude se konat 12.12.2013. Více informací najdete v kalendáři akcí na těchto stránkách.Tamtéž se také můžete podívat co připravujeme na začátek roku 2014.   

8.11.2013

Kdo byl včera na vodárně viděl, a slyšel, že se nám dařilo nezapomenout text, začít a skončit stejně a neupadnout při příchodu a odchodu z pódia. Moc děkujeme všem, kteří nám drželi palce, přišli se na nás podívat a podpořili nás potleskem.  Omlouváme se, že se na všechny nedostalo  místo k sezení, ale kapacita hudebního klubu  U Vodárny je  omezená a včera vás přišlo opravdu požehnaně.  Těšíme se na další naše hraní 28.11.2013 a všechny vás znovu rádi uvidíme U Vodárny. Více fotografií z vystoupení najdete v sekci FOTOGALERIE. Video s písní Zapal si, je už taky k dispozici.Najdete ho na těchto stránkách následovně: VIDEO/2013/U VODARNY. Děkujeme všem fotografům a filmařům.

                               Poslední štych 

6.11.2013

Po pilném tréningu se zítra  dočkáme našeho prvního vystoupení před publikem v nové sestavě. Stane se tak  U vodárny, jak uvádíme v kalendáři akcí. Držte nám všichni palce, ať se nám to vydaří k naší i obecné spokojenosti. Uvedeme  několik nových  písní a věříme,  že se budou líbit steně jako naše starší osvědčené fláky.


 

 

Kontakt

Poslední štych +420 602 641 840 milos.susek@seznam.cz